Leena Lehtolainen

Kobieta ze śniegu

 

W rodzinnym majątku rodziny Rosbergów mieści się ośrodek terapeutyczny dla kobiet. Właścicielką majątku jest Elina Rosberg, znana z radykalnych poglądów feministka i psycholożka, która prowadzi w swoim pałacyku kursy „Samoobrony psychicznej” dla kobiet. Mężczyźni nie mają nawet prawa wstępu na teren posiadłości. W pewien zimowy dzień ciotka Eliny zgłasza jej zaginięcie.

Po kilku dniach ciało Eliny zostaje odnalezione w otaczającycm dwór lesie, bez śladów przemocy. Zwłoki nie noszą żadnych oznak zabójstwa, ale na stoliku w jej pokoju znaleziono lekarstwa, których nie należy łączyć z alkoholem – oraz list, który mógł wskazywać na samobójstwo. Jednak sekcja zwłok wyklucza taką możliwość.

Komu i dlaczego mogło zależe na śmierci Eliny – Johannie Säntti, żonie znanego w Finlandii świeckiego kaznodziei z niewielkiej, lecz prężnej społeczności lestadian? Niinie Kuusinen, rozhisteryzowanej pacjentce Eliny? Milli Marttili, młodej striptizerce i prostytutce? A może starej ciotce Eliny? Prowadząca śledztwo Maria Kallio musi sięgnąć daleko w przeszłość, by rozwikłać tę zagadkę.

 

Opis bibliograficzny
Fragment


Nie ma jeszcze komentarzy.

Skomentuj

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress